Beursstand met een groot touchscreen display op strategische positie in gangpad, bezoekers lopen langs en stoppen bij het scherm

Beursstand design met digital signage: flow, positionering en sightlines

Een display op de verkeerde plek is een gemist schot. Beursstand design met digital signage draait om drie samenhangende principes: de looprichting van bezoekers (flow), de zichtlijnen vanuit het gangpad (sightlines) en de fysieke plaatsing van het scherm (positionering). Wie deze drie op elkaar afstemt, trekt bezoekers actief naar binnen — wie dat niet doet, heeft een duur scherm dat niemand ziet.

Standtype bepaalt je speelruimte

Voordat je nadenkt over schermplaatsing, moet je weten welk standtype je hebt. Dat bepaalt hoeveel sightlines je überhaupt kunt benutten.

  • Rijstand (tussenstand): Drie wanden, één open zijde richting het gangpad. Bezoekers passeren je stand aan één kant. Één centraal scherm op de achterwand is hier de logische keuze.
  • Hoekstand: Twee open zijden op een kruispunt van gangpaden. Je bereikt bezoekers uit twee richtingen — een tweede scherm op de zijwand is hier zinvol.
  • Kopstand / eilandstand: Drie of vier open zijden. Maximale exposure, maar ook meer standbemanning nodig om alle ingangen te bewaken.

De looprichting is op een plattegrond nauwelijks te zien. Bezoek de beurslocatie vooraf, of vraag de organisator naar historische bezoekersstromen per hal.

Sightlines: wat ziet een bezoeker op 5, 10 en 20 meter afstand?

Een bezoeker besluit in enkele seconden of hij je stand betreedt. Dat besluit valt al op 5 tot 20 meter afstand — lang voordat hij je stand bereikt. Sightlines zijn de denkbeeldige lijnen vanuit het gangpad naar je stand. Je display moet op al die afstanden leesbaar zijn.

Drie praktische regels:

  1. Hoog = ver zichtbaar. Een scherm op 180–220 cm hoogte (onderkant) is zichtbaar boven de hoofden van passanten. Gebruik dit voor merkboodschappen en bewegend beeld — niet voor leesbare tekst.
  2. Laag = interactie. Een touchscreen op 90–110 cm (hart van het scherm) nodigt uit tot aanraken. Gebruik dit voor productdemo's en leadregistratie.
  3. Hoek = bereik. Draai een vrijstaand scherm 15–30 graden ten opzichte van het gangpad. Zo vangt het bezoekers uit twee looprichtingen tegelijk.

Reflectie is een veelgemaakte fout. Plaatst je een scherm recht tegenover een glazen hal of spotverlichting, dan zie je het beeld amper. Kies bij twijfel voor een display met minimaal 400 cd/m² helderheid voor binnengebruik — dat is de ondergrens voor een leesbaar beeld in beursomstandigheden.

Flow: leid bezoekers, stuur ze niet

Een goede looproute zorgt ervoor dat je standruimte optimaal benut wordt. Creëer vanuit elke looprichting een logische entree en voorkom opstoppingen door bezoekers op natuurlijke wijze dezelfde kant op te leiden.

Digital signage speelt hier een actieve rol. Gebruik je schermen niet alleen als decoratie, maar als routegeleiders:

  • Entree-scherm: Groot, bewegend beeld op de grens van gangpad en stand. Trekt de aandacht van passanten. Houd de boodschap kort: maximaal 6 seconden per slide.
  • Middenzone-scherm: Productinformatie of video op ooghoogte. Houdt bezoekers die al binnen zijn langer vast.
  • Gesprekzone: Geen scherm of een klein scherm op een zuil. Rust en focus voor het verkoopgesprek.

Een horecahoek of zithoek in je stand heeft directe gevolgen voor de routing. Plan dit vooraf in het ontwerp — een koffiecorner die de doorloop blokkeert, werkt averechts.

Schermkeuze per zone: een praktische vergelijking

Zone Doel Aanbevolen schermtype Hoogte (onderkant scherm)
Gangpadrand / entree Aandacht trekken Groot staand display (43″+), bewegend beeld 160–220 cm
Middenzone Productinfo, demo Touchscreen-kiosk of staand display 90–110 cm
Gesprekzone Ondersteuning verkoopgesprek Kleine kiosk of tablet 90–100 cm
Achterwand (rijstand) Merkidentiteit, sfeer Groot landscape-scherm of videowall 120–180 cm

Bij bol.com, dat Pixio Display inzette voor de stand op de Negenmaandenbeurs, was de combinatie van een groot entree-display en een interactief touchpunt in de middenzone precies deze logica: aandacht trekken aan de rand, interactie faciliteren binnenin.

Praktisch: displays kiezen voor jouw standformaat

Begin met één duidelijk doel per scherm. Meer schermen op een kleine stand leiden tot visuele chaos — één centraal scherm van 43″ of groter volstaat voor een stand tot 12 m².

Voor een stand waar je ook wil dat bezoekers zelf informatie opvragen, is een touchscreen-kiosk de meest efficiënte oplossing. De PixioDisplay Luxe (49″ touchscreen, 67×185 cm) combineert een groot scherm met een stabiele vloerstandaard en is beschikbaar voor €2.395 (koop) of €160 per dag bij een huurperiode van drie dagen (prijslijst Q2 2026). Dat formaat is groot genoeg voor sightlines tot 15 meter.

Heb je geen stroomaansluiting op je standpositie? De PixioDisplay Stoepbord (43″, op accu) werkt 14–18 uur zonder stopcontact en kost €2.245 (1.500 nits) of €2.950 (2.000 nits) bij aankoop (prijslijst Q2 2026). Handig voor stands op kruispunten van gangpaden waar de stroomkabel in de weg loopt.

Alle PixioDisplays hebben een geïntegreerde Android-computer. Je hebt geen losse mediaplayer of laptop nodig — dat scheelt op een beurs aanzienlijk in opbouwtijd en kabelwerk. Displays zijn binnen enkele minuten gebruiksklaar.

De vraag kopen of huren hangt af van je beursfrequentie. Het rekenkundige omslagpunt ligt rond de 8–10 gebruiksdagen per jaar. Sta je minder dan dat op beurzen, dan is huren via /display-huren/ financieel voordeliger.

Contentafstemming op positie en afstand

De plaatsing van een scherm bepaalt ook welke content werkt. Een scherm op 10 meter afstand vraagt om andere content dan een scherm op 1 meter.

  • Grote afstand (5–20 m): Bewegend beeld, grote typografie, maximaal 5 woorden per slide. Merklogo altijd zichtbaar.
  • Middelgrote afstand (2–5 m): Productfoto's met korte tekst, USP's, prijs of actie.
  • Korte afstand (0–2 m): Touchinteractie, formulieren, productdetails, QR-codes.

Houd contentloops kort: 6–10 seconden per boodschap werkt het best op beurzen. Bezoekers lopen door — een loop van 3 minuten ziet vrijwel niemand volledig.

Voor de volledige technische setup van content en aansturing, zie het kennisbankartikel Video op beursstand aansturen: technische setup stap voor stap.

Conclusie: positie is strategie

Begin bij de standplattegrond, niet bij het schermmodel. Bepaal eerst welke sightlines je hebt, waar de looprichting vandaan komt en wat je in elke zone wilt bereiken. Kies daarna het schermtype en de hoogte die bij die zone passen.

Een display op de juiste plek, met de juiste content op de juiste hoogte, doet meer werk dan drie schermen die lukraak zijn neergezet. Voor het complete beeld over schermkeuze, content en leadgeneratie op beurzen, lees de pillar Digital signage op beurzen: de complete gids voor een opvallende stand.

Veelgestelde vragen

Op welke hoogte hang of zet ik een display op mijn beursstand?
Dat hangt af van het doel. Een scherm voor aandacht trekken vanuit het gangpad plaats je met de onderkant op 160–220 cm — zo is het zichtbaar boven de menigte. Een touchscreen voor interactie werkt het best met het hart van het scherm op 90–110 cm, zodat bezoekers het comfortabel kunnen bedienen.
Hoeveel schermen heb ik nodig op een stand van 9 tot 12 m²?
Eén centraal scherm van 43″ of groter volstaat voor de meeste compacte stands. Voeg je een tweede scherm toe, zorg dan dat elk scherm een eigen duidelijke functie heeft — bijvoorbeeld één voor merkboodschappen aan de rand en één touchscreen in de middenzone voor interactie. Meer schermen op een kleine stand leiden tot visuele chaos.
Wat is een sightline en waarom is het belangrijk voor mijn beursstand?
Een sightline is de denkbeeldige zichtlijn vanuit het gangpad naar je stand. Bezoekers beslissen al op 5 tot 20 meter afstand of ze stoppen. Als je display niet zichtbaar is op die afstand — door een te lage plaatsing, reflectie of blokkering — mis je de kans om aandacht te trekken voordat iemand al voorbij is gelopen.
Wat doe ik als mijn standpositie geen stroomaansluiting heeft?
Kies dan voor een display op accu, zoals de PixioDisplay Stoepbord (43″). Die werkt 14–18 uur zonder stopcontact en is daarmee geschikt voor stands op gangpadkruispunten of locaties waar kabels niet mogelijk zijn. Controleer wel vooraf bij de beursorganisator of accugedreven apparatuur is toegestaan.
Hoe stem ik de content af op de afstand tot het scherm?
Op grote afstand (5–20 m) werkt bewegend beeld met maximaal 5 woorden per slide het best. Op middellange afstand (2–5 m) kun je productfoto's en korte USP's tonen. Dichtbij (0–2 m) is touchinteractie, QR-codes en productdetails effectief. Houd contentloops altijd kort: 6–10 seconden per boodschap.

Bekijk onze displays

Op zoek naar de juiste display voor jouw toepassing? Wij denken graag mee.

Neem contact op