Beursstand displays huren: stap-voor-stap aanvraag in NL/BE
Een display huren voor je beursstand betekent: je reserveert een professioneel scherm voor een vaste huurperiode, de leverancier levert het gebruiksklaar op locatie, en na de beurs haal je het op of laat je het retourneren — zonder eigen opslag of transport. In Nederland en België is dit de standaardroute voor bedrijven die één tot enkele keren per jaar op een beurs staan. Het rekenkundige omslagpunt tussen huren en kopen ligt rond de 8–10 gebruiksdagen per jaar (Pixio kennisbank).
Waarom huren populair is bij beursdeelnames
Jaarlijks worden er in Nederland honderdduizenden zakelijke evenementen georganiseerd die gezamenlijk meer dan 130 miljoen bezoekers en deelnemers trekken (EventPlatform / Respons). Dat betekent een groot en actief beurslandschap — van Jaarbeurs Utrecht tot Flanders Expo in Gent.
Voor de meeste deelnemers geldt: een beursstand staat er twee tot vier dagen per editie. Kopen van een professioneel touchscreen-display kost al snel €1.795 of meer (prijslijst Q2 2026). Huren is dan logistiek en financieel eenvoudiger.
Een bijkomend voordeel: gehuurde displays worden gebruiksklaar geleverd. De PixioDisplays hebben een geïntegreerde Android-computer — geen losse mediaplayer of laptop nodig. Dat scheelt op een drukke opbouwdag aanzienlijk.
Stap 1 — Bepaal je behoefte vóór je aanvraagt
Begin met drie vragen:
- Wat toon je? Video, interactieve productcatalogus, of statische slides?
- Hoe groot is je stand? Een 9 m²-stand vraagt een ander formaat dan een eilandstand van 50 m².
- Heb je stroom op de standlocatie? Vrijstaande outdoor-opstellingen zonder stroomaansluiting vereisen een accu-display.
De antwoorden bepalen het displaytype. Een touchscreen is geschikt als je bezoekers zelf door informatie wil laten navigeren. Een staand presentatiescherm volstaat voor video en slides.
Plan minimaal zes weken vooruit: zo heb je tijd voor ontwerp, productie, eventuele huurreservering en het aanvragen van stroomaansluitingen bij de standhoudersdienst van de locatie (Pixio kennisbank beurslocaties).
Stap 2 — Kies het juiste displaymodel
Hieronder de meest gebruikte huurmodellen voor beursstands, met dagprijzen uit de prijslijst Q2 2026:
| Model | Formaat | Dagprijs (1 dag) | Dagprijs (3 dagen) | Bijzonder |
|---|---|---|---|---|
| PixioKiosk | 21,5″ touchscreen | — | €95 p.d. | Compacte informatiezuil |
| PixioKiosk | 49″ touchscreen | €225 p.d. | — | Grote zuil, hoge zichtbaarheid |
| PixioDisplay Mobiel | 43″ touchscreen | €175 p.d. | €105 p.d. | 60×150 cm, 400 cd/m² |
| PixioDisplay Luxe | 49″ touchscreen | €225 p.d. | €160 p.d. | 67×185 cm, statig formaat |
| PixioDisplay Kiosk Duo | 15,6″ touch + 29″ | €150 p.d. | — | Twee schermen, één zuil |
Alle bovenstaande modellen draaien op Android 13/14 en spelen content af via USB, website-URL of de PixioApp. Je hebt geen losse mediaplayer nodig.
Kies de PixioDisplay Luxe als je een representatieve stand hebt op een beurs als de RAI Amsterdam of Flanders Expo — het formaat van 67×185 cm valt op zonder extra constructie. Kies de PixioDisplay Mobiel als je flexibel wil opstellen en de stand compact is.
Stap 3 — Dien je aanvraag in
Een huurreservering bij Pixio Display verloopt via /display-huren/ of /tv-scherm-huren-beurs/. Wat je bij de hand houdt:
- Beursnaam en locatie (bijv. Jaarbeurs Utrecht, Brabanthallen, MECC Maastricht, Flanders Expo Gent)
- Op- en afbouwdatum — niet alleen de beursdag(en)
- Gewenst displaymodel en formaat
- Leveringsadres op de beurslocatie — inclusief standnummer als dat al bekend is
- Contentformaat — video, statische afbeelding, interactieve app of URL
Na ontvangst van de aanvraag ontvang je een offerte. Bevestig de reservering schriftelijk, zodat de leverdatum vaststaat. Bij populaire beurzen (denk aan Interclean of Vakbeurs Facilitair) zijn slots soms weken van tevoren vol.
Koerierslevering binnen Nederland kost vanaf €95 (prijslijst Q2 2026). Voor België geldt een apart tarief — vraag dit op bij de aanvraag.
Stap 4 — Content klaarzetten en display in gebruik nemen
Leveranciers als Pixio Display leveren het scherm gebruiksklaar: ingeschakeld, op het juiste netwerk en met de basisinstellingen klaar. Jij laadt je eigen content:
- Via USB: kopieer je video of afbeelding naar een USB-stick en steek hem in het scherm.
- Via URL: voer een webadres in — handig voor live-content of een productcatalogus die je nog wil bijwerken.
- Via de PixioApp: beheer content op afstand, ook tijdens de beurs.
De PixioDisplay Mobiel (43″, 400 cd/m²) is binnen enkele minuten gebruiksklaar na levering. Dat is op een drukke opbouwdag het grootste praktische verschil met een losse tv + laptop-opstelling.
Wil je content tijdens de beurs aanpassen? Lees dan het verwante artikel Beursstand content live bijwerken: remote management stappenplan voor de volledige werkwijze.
Stap 5 — Retour en nazorg
Na de beurs haal je het display in bij de stand, of de leverancier verzorgt de ophaling. Controleer voor retour:
- Scherm schoon en onbeschadigd
- Alle meegeleverde kabels en accessoires aanwezig
- Content verwijderd van USB of app
Bij Pixio Display geldt standaard 1 jaar garantie op alle modellen; voor commercieel gebruik is een garantie-uitbreiding naar 2 jaar beschikbaar vanaf €115 (prijslijst Q2 2026). Bij een huurperiode is schade door normaal gebruik doorgaans gedekt — controleer de huurvoorwaarden op dit punt.
Concreet voorbeeld: bol.com op de Negenmaandenbeurs
Pixio Display verzorgde de displays voor de stand van bol.com op de Negenmaandenbeurs. Een consumentenbeurs met hoge bezoekersdruk vraagt om schermen die de hele dag stabiel draaien. Consumenten-tv's (±300 nits, niet ontworpen voor continugebruik) zijn daarvoor ongeschikt. Commerciële displays zoals de PixioDisplay-lijn zijn specifiek gebouwd voor dit soort omgevingen.
Een vergelijkbare schaal: bij het Summit-evenement zette Pixio Display meer dan 50 PixioDisplays in op één evenement — een logistieke operatie waarbij levering, installatie en retour strak gecoördineerd werden.
Kopen of huren: wanneer kies je wat?
Huren is de juiste keuze als je minder dan 8–10 standdagen per jaar hebt. Daarboven verdient een aankoop of lease zich terug — zeker als het scherm ook buiten de beurs waarde levert (receptie, showroom, vergaderruimte).
De PixioDisplay Mobiel is ook beschikbaar als lease vanaf €42 per maand (60 maanden, prijslijst Q2 2026). Dat maakt de stap van huren naar bezitten kleiner dan veel bedrijven denken.
Twijfel je? Bekijk de volledige afweging in het pillar-artikel van dit cluster: Digital signage op beurzen: de complete gids voor een opvallende stand. Of bezoek de showroom in Montfoort om modellen fysiek te vergelijken voor je reserveert.